Vítám vás na svých stránkách. Pokud jste mě vyhledali cíleně, či jste zabrousili náhodou jste tady správně – pokud se zajímáte o aktivní využívání lampových zesilovačů na podiu, ve studiu nebo jen tak na jamování či zkoušení. Celý život se zabývám řešením problémů, které nás kytaristy trápí, např. aby náš aparát uměl hezký čistý zvuk, aby zkresloval, tak jak si představujeme, aby byl něžný při sólu a naopak aby byl drsný tam, kde je potřeba. Tím to ale nekončí, důležité je, aby náš aparát byl také slyšet mezi dalšími aparáty na podiu. Poznal jsem tuto problematiku jako zvukař (Vitacit), tedy ze sálu, dále jako opravář – konstruktér lampových zesiků a v neposlední řadě jako kmenový kytarista skupin jako byl PSP 1975, Pedopat (Vřešťál, Svojtka) 1980, Monzun 1979-82, Arakain (82-83), Orient (83-89), ABAX 1990, Pražský Výtěr (1995-2003), Galaxis asi 15 let jako host, od října 2010-jaro 2012 jsem byl zpět v Orientu.

V současné době jsem sloučil svou pracně budovanou skupinu Rozdall band se skupinou TOROID a vystupujeme pod názvem TOROID a Ruda Rožďalovský. Konečně to funguje po hudební a lidské stránce tak, jak si představuji. Pořádnej nářez, melodie, texty o něčem a 5 -ti hlasé vokály, jak zamlada.

V roce 2012 a 2013 jsem se pohyboval po Česku a po Slovensku na vzpomínkovém turné Arakain memorial, po boku Aleše Brichty a původních členů Arakainu. Jak nám těch 30 let uteklo! Ale pořád jsme uvnitř nadšení kluci a kytary stíháme jak zamlada (http://www.brichta.cz/).

Na základě těchto zkušeností nabízím již 34 let následující služby zkušeným i začínajícím kytaristům.POZOR, NOVINKA! LIMITOVANÁ SERIE 10 ks replika známého nejmenovaného zesilovače podle původních plánů kolem roku 1980 z poctivých součástek a kvalitních traf. Za poloviční cenu než čínský klon. Více na záložce Novinky.
Nabídka mých služeb

ZHOTOVENÍ LAMPOVÝCH ZESILOVAČŮ NA ZAKÁZKU
kytarové jedno i více kanálové hlavy (clean, crunch, boost, hi-gain) třída A i AB

kytarová comba 5 až 50 W ve třídě A i AB, plynulá regulace výkonu (brzda)

bassové hlavy (typu Marshall, Fender, Ampeg) od 50 do 300 W sinus

reproboxy kytarové, basové - všechny rozměry – individuální dohoda

šikovné stereo zesilovače 10-15 W pro domácí poslech CD (návrat duše do poslechu)

osobní podíl zákazníka na tvorbě zvuku i designu
  • v kožence, koberci, Messaplech
  • každý kus je originál jen a jen pro vás
ceny od 8.000,- Kč, celková cena se odvíjí od vybavenosti zesilovače, většinou 2x menší než podobný „originál“ a 1,5x větší než asia produkce
RENOVACE
rekonstrukce nefunkčních starších lampových aparátů a comb - např. Marshall, Fender, Mesa Boogie, Engl, Sunn, Carlsbro, Laney, Peavey, VOX, Ampeg atd.

předělání vypálených tranzistoráků i asijských značkových lampáčů na pořádný lampový nářez! Použijeme šasí a box a začneme stavět znova.
OPRAVY
kromě servisu aparátů Rozdall též opravy všech lampových siličů světových značek - např. Marshall, Peavey, Fender, Mesa Boogie, Laney, VOX, Qrange, Ampeg atd.

výměna lamp původního osazení (China, Russia) za kvalitní slovenské JJ lampy, pokračování legendární vojenské lampy - pronikavé zlepšení zvuku!

Mesy přestanou huhlat a šumlovat, Marshally získají probarvený zvuk a Fendery budou průzračně zvonivé s čistými, nikoli matlavými basy.

Je třeba upravit napětí na aparátech přivezených z USA stavěných na 120 V, protože převodní trafo na 230 to bohužel neřeší a proto zesilovač správně nežhaví a odcházejí dříve lampy.

Lampy si vybírám a páruji sám při skutečném zatížení! Tedy do nich vkládám vlastní know-how a čas na výběr. Přesto jsem s cenou někde uprostřed cenového pole.

Pozor, nezaměňovat s tzv. párovanými lampami (za klidových proudů) stejné firmy, které jsou k dostání v e-shopu. S těmi nepracuji neb nemohu ručit zákonnou zárukou a jejich parametry pro můj způsob práce.
E-MAILOVÁ ADRESA
rozdall@quick.cz (pro běžnou korespondenci)
rozdall@seznam.cz (pro větší objemy dat - fota)
návštěvy po telefonické dohodě.
doba pro volání: Po - Pá 8 - 19 hod.
pracovní doba: Po - Pá 8 - 18 hod.
v So a Ne jen po předchozí domluvě a ve vyjímečných případech.

Jak probíhá výběr a konzultace nad nově vznikajícím aparátem
Máte právo na půlhodinu předvedení zdarma. Pokud vás má práce neosloví, podáme si ruce a rozejdeme se každý po svém. Tato doba stačí každému zkušenému hudebníkovi i nezkušenému, ale s hudebním sluchem a vlastním názorem. Po zkušenostech z minula tak eliminuji různé zákazníky, kteří si jen chtěli zahrát, ale od začátku se nechtěli stát mými zákazníky.
Věřte, že po padesátce utíká čas jinými kroky než zamlada - a já s ním musím již jinak hospodařit.
Koho tato slova odradí od návštěvy u mne, tak ten nebyl tím správným zákazníkem a ušetřili jsme si vzájemné zdržování. O to více se mohu věnovat Vám, kteří skutečně něco ode mne chcete a víte, proč to chcete ode mne.

Předvedu, co mohu nabídnout a filosofii své práce. Pokud se rozhodnete si objednat, složíte na místě menší dohodnutou zálohu a můžeme začít s konstrukcí jedinečného kousku jen a jen pro vás. Čili dopředu budete vidět a slyšet, do čeho jdete a nemůže se tak stát, že by vám to hrálo jinak než si vyberete. Po celou dobu života vašeho aparátu máte u mne zaručenou péči a servis. Dodací lhůty se pohybují kolem 30ti dnů.

Jak probíhá příjem opravy a následné vyzvednutí
Zákazník mi zavolá a domluvíme se na termínu opravy. On skutečně dodrží domluvený termín, přiveze aparát a spolu se nad ním poradíme. Čili zákazník vidí, jak přístroj proměřím nejdříve po elektrické stránce, poté přejdeme do zkušebny, kde si na něj oba zahrajeme. On mi přitom říká, co by chtěl opravit nebo co se mu nezdá. Sumarizuji, co na tom vidím a slyším já. Zároveň mi nedá, abych mu neukázal jak jeho vysněné Mesa prospěje výměna a nastavení lamp, jak přestane huhlat a šumlovat a stane se v kapele průraznou. Hrdý majitel, který si do teď nechtěl přiznat, že si za 40-80 tisíc koupil polotovar, náhle zjihne a pochopí, že pro něj chci jen nejlepší a ne mu jen prodat mnou opěvované a vymazlené lampy JJ. To platí i pro jiné výroce, jejichž lampovému osazení říkám „převozní lampy“. Domluvíme si rozsah a cenu opravy a termín vyzvednutí.
Většinou mohu slíbit opravu do tří dnů. Nerad dělám věci na počkání,i když chápu, že když někdo jede z Brna, tak se mu nechce utrácet za benzín. Má praxe ale říká, že rychlá oprava může něco přehlédnout a není dobré se radovat z nalezení jedné závady a považovat to za opravené. Z 50% po výměně lamp stoupne požadavek na proudové zatížení ostatních součástek a většinou odejde něco, co už bylo na doraz a čekalo jen na nějaký poslední impuls. To se týká i starších zesilovačů a zejména nových asijských levných aparátů. Ne každý pochopí, že se to může stát a pak se rozčiluje, přesto, že byl varován. Ale většinou se se zákazníky domluvím rozumně, protože to vše dělám před nimi a průhledně a mohou si tak udělat obrázek o mém způsobu práce a chování sami, aniž by se nechali ovlivnit nějakými internetovými pseudoodborníky se zlobou v duši.
Abychom tedy předešli nedorozumněním, respektujte prosím mé podmínky spolupráce.

1/ Schémata nedávám ani neprodávám, hledejte na netu.

2/ Náhradní díly neprodávám, neprozrazuji dodavatele, neoživuji zdarma stavebnice dle schémat z časopisů.

3/ Pro mé zákazníky, tzn. Ti kteří u mne nakoupili, mám v pracovní době radu zdarma, vztahuje-li se k jejich aparátu.

4/ Respektujte prosím pracovní dobu a dobu pro telefonáty.

5/ ceníky nejsem schopen posílat, protožem nevím, co spolu zkonstruujeme, vše vyřešíme při osobním jednání a cenu můžete svým výběrem ovlivnit.

6/ Nežádejte mě o zvukové ukázky na mých stránkách, protože tento způsob prezentace nepovažuji za poctivý vůči zákazníkovi. Ze stejného aparátu deset různých kytaristů vyloudí deset různých zvuků a proto dělám pro každého individuelně. Přivezte si sebou svou kytaru a svoje prsty a porovnejte zkušební modely či jejich jednotlivé části.

Jak to vidím k 35-tému výročí své činnosti na poli lampových aparátů?

Pokud zdraví dovolí, hodlám pokračovat v servisu svých minulých výrobků a opravách lampových aparátů světových značek, i když se nám ten svět smrskl pouze na východ za hrst rýže.

Dále budu dělat jednotlivé kusy na přání zákazníků. Přijďte se podívat, věnuji vám půlhodinu svého času zdarma.

Jen mi prosím nevozte žádné tranzistorové záležitosti na opravu, jen na předělání.

Na opravu tohoto sortimentu kontaktujte kolegu Jardu Stejskala LONELY mob. 777 213 729.

Nadále platí šrotovné, které jsem zavedl již před mnoha lety a to: při objednání nového zesilovače ode mne nad 15 000 Kč, vám odečtu 1 000-2 000 za přinesení mého starého výrobku.


Print: www.rozdall.cz Date: 25/07/2024 Time: 08:27

Programming WAMP company